Drewniane drzwi, zawsze modne i pasujące w każdym domu

Nie da się ukryć, że lubimy przebywać w gustownych, co tu nie mówić, pięknych wnętrzach, otoczeni eleganckimi meblami, czy innymi elementami wyposażenia. Dlatego musimy też starannie wybrać drzwi wejściowe zewnętrzne i drzwi wewnętrzne, dopasowując je do stylu, w jakim urządziliśmy nasz dom.

Stawiasz na jakość i styl, wybierz drewno.

Jeszcze do niedawna, szczególnie w kwestii wyboru drzwi wewnętrznych, nie mieliśmy zbyt dużo do powiedzenia. Oferta dostępna w sklepach była wyjątkowo uboga, a w naszych mieszkaniach najczęściej królowały nieśmiertelne drzwi wewnętrzne białe, ewentualnie nieco lepiej wyglądające tanie drzwi wewnętrzne z PCV, zazwyczaj w tym samym, łatwo brudzącym się kolorze. Nasze gusta, tak jak i oferta producentów, stale ewoluują i do tego elementu wyposażenia przywiązujemy już coraz większą wagę. Jego zakup musi być jednak starannie przemyślany i powinniśmy przedtem dokładnie określić, jakie wymagania stawiamy przed konkretnymi drzwiami wewnętrznymi. Cena, a zwłaszcza ta niska, nie może być podstawowym kryterium wyboru, a najważniejsze są użyte w produkcji materiały, które niestety mają swoją wartość. Co roku pojawiają się nowe, w tym wiele wytrzymałych mieszanek nowoczesnych tworzyw sztucznych, ale jeśli zależy nam na perfekcyjnym połączeniu jakości i ponadczasowego, zawsze eleganckiego wyglądu, to mogą to dać tylko drzwi wewnętrzne drewniane. Jest to materiał stosowany od setek lat, ekologiczny i jednocześnie skuteczny naturalny izolator cieplny, a jego największą ozdobą jest unikalny, niepowtarzalny układ słojów, różny w zależności od gatunku. Produkowane z niego są nie tylko skrzydła drzwiowe w tradycyjnym stylu, ale również wiele odmian nowoczesnych drzwi wewnętrznych, we wzorach i kolorach dopasowanych do coraz bardziej futurystycznych mebli, które wstawiamy do naszych sypialni i salonów. Różne gatunki drewna, takie jak sosna czy twardy dąb, są też wykorzystywane do produkcji coraz bardziej popularnych drzwi wewnętrznych dwuskrzydłowych oraz drzwi przesuwnych wewnętrznych pozwalających zaoszczędzić sporo miejsca w niewielkich pomieszczeniach.

Drewno sprawdzi się też na zewnątrz.

Kiedy już wiemy, jakie drzwi wewnętrzne spełnią wszystkie stawiane przed nimi wymagania, nadszedł czas na wybranie odpowiednich drzwi zewnętrznych. Ceny ich także nie uszczuplą zbytnio naszego budżetu, a wiele promocji pozwoli na zakup wysokiej jakości i wyjątkowo trwałych drzwi drewnianych zewnętrznych. Starannie dobrane do stylu architektonicznego budynku i kolorystyki jego elewacji, będą stanowić prawdziwą ozdobę przyciągającą zazdrosne spojrzenia sąsiadów. Tutaj również mamy do wyboru klasyczne modele jednoskrzydłowe, ale montaż szerokich drzwi dwuskrzydłowych zewnętrznych ułatwi nam wnoszenie do domu dużych przedmiotów. Drzwi zewnętrzne drewniane, wzmocnione metalowymi kątownikami zapewniają też wysoki poziom bezpieczeństwa, a gruba izolacja oraz uszczelki z pewnością nie wpuszczą do wnętrza zimna i wilgoci. Jeśli wybierzemy model o konstrukcji klejonej wielowarstwowo, to możemy być pewni, że będzie niemal tak samo wytrzymały, jak wiele drzwi zewnętrznych metalowych.

Dodaj komentarz