Tapety – podstawowe rodzaje

Wydawać by się mogło, że w dobie nowoczesnych i efektownie wyglądających na ścianie farb, tradycyjne tapety na zawsze odejdą do lamusa. Jednak ku zaskoczeniu wielu sceptyków ich popularność ciągle rośnie, a odpowiednio dobrane będą atrakcyjnym i co najważniejsze trwałym wykończeniem każdej ściany.

Istnieje wiele rodzajów tapet, jakie można w tym celu zastosować, a dzieli się je przede wszystkim ze względu na rodzaj materiału, z którego zostały wykonane. Najbardziej popularne są oczywiście tapety papierowe, a ich największą zaletą jest z pewnością niska cena. Są powszechnie dostępne w dużej ilości wzorów, co pozwala bezproblemowo dopasować je praktycznie do każdego wnętrza, urządzonego zarówno w nowoczesnym, jak i tradycyjnym stylu. Mają jednak zasadniczą wadę, a jest nią niska trwałość, podatność na wilgoć i zabrudzenia.

Dlatego też więcej klientów decyduje się na bardziej praktyczne tapety winylowe, nieco droższe, ale gwarantujące dłuższe użytkowanie. Podobnie jak papierowe odpowiedniki można je dostać we wręcz niezliczonej liczbie wzorów i kolorów, a wiele z nich posiada efektownie wykończoną, wytłaczaną powierzchnię. Mogą być układane w praktycznie każdym pomieszczeniu, łącznie z kuchnią lub łazienką, są bowiem odporne na wodę.

Dodaj komentarz